Birleşik Motor servis noktaları; motorlu araçlar ÜRETİCİ - DİSTRİBÜTÖR YETKİLİ SERVİSLERİNE yapılan tüm motor yenileme işlemlerinde PERİYODİK BAKIMLARININ YETKİLİ SERVİSLERDE GERÇEKLEŞMESİ KOŞULU İLE "işçilik hatalarına" bir yıl ya da 100.000 km garanti verir.

Araç üretici ve ithalatçı firmaların yetkili servisleri onarım ve garanti konusunda Birleşik MotorServisleri ile irtibat kurar. Üye firmaların “araç üretici ve distribütör yetkili servislerine” yapmış oldukları motor yenileme işlemlerinde işçilik garanti yükümlülüğünün sürdürülebilirliği, denetim ve arıza tespit hakemliğini Birleşik Motor üstlenmektedir.

Sektördeki otomotiv yetkili servis ağlarına dahil olmayan ve üretici-distribütör markalar tarafından yetkilendirilmemiş motor yenileme firmalarında verilen hizmetlerde sorun çıktığında, arıza geri dönüşlerinde sorumluluk kimse tarafından üstlenilmemekte ve muhatap bulmak nerede ise mümkün olmamaktadır.. Dolayısıyla araç sağlayıcıları bakımından önemli kayıplar ortaya çıkmaktadır. Birleşik Motor sisteminin farkı ise buradan kaynaklanmakta ve bu yapı nedeniyle tercih edilmektedir.