Birleşik Motorun faaliyet alanına içten yanmalı, benzinli ve dizel yakıtla çalışan tüm motorlar girmektedir. Bu bağlamda sadece otomotiv ürünleri değil, gemi ve yat motorları, soğuk hava depolarının soğutucuları, iş makinaları gibi araçların da motorları revizyon işine tabi tutulmaktadır. Piyasa, görünüm itibariyle geniş bir yelpazeye sahip olsa da çeşitli etkenler nedeniyle esas olarak otomotiv grubu ürünler üzerine çalışmaktadır.

Örneğin dönemsel olarak kullanılmaları ve çalışma saatlerinin düşük olması nedeniyle yat motorlarının revizyon ihtiyacı düşüktür ve genel olarak sahil kesiminde revizyona tabi tutulmaktadır. Benzer şekilde soğuk hava  depolarının motorları da uzun yıllar boyunca çok az revizyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Birleşik Motor Yenileme; otomobil üretici firmalarının orjinal değerleri korunarak müşterilerine kaliteli, hızlı ve garantili hizmet veren bir servis noktaları zinciridir. Bulundukları illerin tercih edilen rektifiye firmaları tek çatı altında kümelenerek, servis ve hizmet ağı oluşturulmuşlardır.